De hotell og restaurant streikende har nå vunnet frem!
Det kom til en enighet mellom Felleforbundet og NHO Reiseliv rett før kl 02.00 i natt.
Fellesforbundets leder Jørn Eggum mener at streiken trakk ut fordi de store hotellkjedene nektet å imøtekomme kravet om lokal forhandlingsrett.
– Men nå var de blitt møre, sier Fellesforbundets leder Jørn Eggum til NTB.
Han sier det er en glede og lettelse å ha kommet i mål.
– Nå har vi fått lokal forhandlingsrett, og det er nå vi skal fortsette byggingen av klubbmiljøer og gjennomføre en offensiv satsing på skolering og organisasjonsbygging, sier han.
NHO Reiseliv sier det har vært svært viktig å komme fram til en løsning som begge parter kan leve med.
– Det lyktes vi til slutt med. Det ble dyrt, og vi har strukket oss langt på flere punkter. Ikke minst har vi akseptert fellesforbundets krav om lokale forhandlinger, men alle må gi og ta for å komme til enighet, sier forhandlingsleder Jostein Hansen i NHO Reiseliv i en pressemelding.